Marketing internetowy – idealny sposób na reklamę?

Marketing internetowy czyli sposób na promocje

Marketing internetowy może być doskonałym sposobem na podwojenie zarobków. Jednak zanim zdecydujesz się wejść w ten świat warto się co nieco o nim dowiedzieć. Jeżeli zainwestujesz swoje pieniądze w nieodpowiedni sposób narazisz się tylko na straty. Aby tego uniknąć konieczne jest posiadanie wiedzy. Wiedza ta jest ogólnodostępna. Dlatego zapraszam Cie do tego małego wprowadzenia w świat marketingu internetowego.

Przygotuj stronę

Najważniejszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie swojej witryny internetowej. Jeżeli nie masz strony WWW to koniecznie musisz o niej pomyśleć. To podstawa działalności w internecie. Strony wielu firm nie są przystosowane do standardów które obecnie obowiązują dlatego warto sprawdzić swoją stronę darmowymi narzędziami i dowiedzieć się co jest nie tak. Najpopularniejsze narzędzia to https://webspeed.intensys.pl/ oraz https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl.

Podstawowe informacje

Nie ważne jaką działalność prowadzisz podstawą jest doskonały opis produktu lub usługi. Tylko w ten sposób przekonasz do siebie ludzi. Dlatego staraj się zawrzeć wszystkie niezbędne informacje na stronie głównej. Dobrze jest także nagranie film i przedstawienie tego w jaki sposób działa Twoja firma. To może zbudować zaufanie do Twojej marki.

Pamiętaj o społecznościach

Portale społecznościowe to doskonały kanał który pomoże dotrzeć Ci do ludzi którzy interesują się Twoją ofertą. W ten sposób możesz na bieżąco informować klientów o zmianach w produktach lub usługach. To także bardzo dobry sposób na informacje o problemach które czasami się zdarzają. Kiedy ludzie wiedzą co się dzieje są bardziej wyrozumiali.

Struktura linków

Staraj się usuwać wszystkie nieaktualne linki będące na Twojej stronie. Nie ma nic bardziej irytującego dla klienta niż błąd 404. Jeżeli szuka konkretnej informacji a link prowadzący do niej nie działa to dla niego jest to jasne. Niekompetentna firma która nawet nie potrafi zadbać o swoja stronę.

Linkuj do strony

Staraj się zostawiać swój link na stronach tematycznych na których jest to możliwe. W ten sposób wartość Twojej strony w oczach Googla będzie rosła. Pamiętaj tylko aby z tym nie przesadzać bo może to mieć bardzo negatywny wpływ na Twoją stroną, a nawet skutkować całkowitym wyindeksowaniem strony z wyszukiwarki.

Sprawdź co robi konkurencja

Podstawą działania w internecie jest sprawdzenie konkurencji. Z kim i jakiej materii będziesz konkurował. Warto także prześledzić działania podjęte przez inne firmy. Część patentów może pozytywnie wpłynąć na Twoją stronę. Pamiętaj aby kopiować z głową.

Stosuj klasyczne rozwiązania

Marketing internetowy to także marketing dlatego staraj się zachęcać swoich klientów do zakupów przez liczne promocje i rabaty. Bardzo popularnym zabiegiem jest rabat przy pierwszym zamówieniu. Wielu klientów korzysta z takich promocji. Jeżeli cały proces przebiegnie szybko i sprawnie to na pewno wróci po więcej.

Narzędzia do analizy

Marketing internetowy - analiza

Postaraj się zainstalować wszystkie niezbędne narzędzia do śledzenia ruchu na Twojej stronie. Analityka w działaniach internetowych jest bardzo ważna. Będziesz miał odpowiedzi na dużo ważnych pytań. Który produkt jest najczęściej odwiedzany oraz ile trwa średnia sesja użytkownika. Dzięki takim danym będziesz mógł poprawić swoją stronę. Najpopularniejszym narzędzie jest bez wątpienia https://www.google.com/analytics/.

Bezpieczeństwo to podstawa

Marketing internetowy - bezpieczeństwo

Obecnie standardy serwisów internetowych bardzo się zmieniły. Jeżeli na Twojej stronie użytkownik musi podać dane wrażliwe bardzo ważne jest abyś posiadał protokół SSL, który szyfruje dane i zapewnia bezpieczeństwo. Warto wprowadzić także politykę prywatności.

Zakończenie

Tak jak pisałem na wstępie marketing internetowy może pomóc Ci podwoić dochody. Musisz jednak pamiętać że nic nie bierze się od tak. Czasami na efekty trzeba czekać miesiącami. Dlatego wchodząc w ten świat przygotuj sobie odpowiedni budżet który pozwoli Ci na konkretne działania.